Autokar do Nieba

Autokar do Nieba Autokar do Nieba

Data wydania: Wrzesień 2013

Wydawnictwo: Novae Res

O czym: 

Marcin budzi się po powrocie z wesela swojej siostry i niczego nie pamięta. Wiadomości na automatycznej sekretarce sugerują, że trochę wczoraj narozrabiał. Między innymi poturbował znajomego, który w ramach rekompensaty prosi, aby ten zastąpił go w pracy. Marcin zgadza się na zostanie pilotem wycieczki do Rimini, choć sam nigdy tam nie był i nic o tym miejscu nie wie. Grupa, jaką ma się zaopiekować, jest niezwykle różnorodna. Ksiądz, jego seksowna siostra, para gejów, emeryt narkoman oraz morderca, który jedzie do Włoch, aby sfinalizować umowę ataku terrorystycznego na Polskę to tylko niektóre z osób, z którymi Marcin będzie musiał spędzić najbliższe siedem dni. Prowadzi to do mnóstwa czasami zabawnych, a czasami strasznych sytuacji.

Fragment:

„…Witam państwa serdecznie w imieniu biura podróży Titanic Tour oraz w swoim własnym. Ja nazywam się Marcin Bachleda i będę państwa pilotem na tej oto wycieczce. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jest nam niezmiernie miło, iż wybrali państwo nasze biuro, aby zabrało was w podróż do wspaniałego miasta, jakim jest Rimini. Zapewniam również państwa, że dołożymy wszelkich starań, abyście po powrocie z podróży mogli ze spokojnym sumieniem stwierdzić, że ten wybór był słuszny. Należy bowiem pamiętać, że z naszym biurem Titanic Tour nie utoniecie, a Leonardo Di Caprio byłby z nas dumny!

– Ale on jeszcze żyje! – zawołał pan z tyłu autobusu.

Pięknie! Jeszcze nie wyjechaliśmy, a oni już zaczynają mnie wkurzać. Zastanawiam się, czy to była dobra decyzja, aby podjąć się tego pilotażu. Nie wiem, co mi odbiło, że się na to zgodziłem…”

Gdzie kupić:

Dobre księgarnie, salony Empik, księgarnie internetowe.

Zamów: www.novaeres.pl

Zostań fanem: www.facebook.com/autokardonieba